Logo - Děravý kotel

Encyklopedie [obsahuje 419 záznamů]

Hledat:
v názvu v popisu
Ukaž:
Limit:
NázevTypPopis

AcciokouzloLatinský kořen: accedo
Účinky: Toto kouzlo je používáno k pohybu věcí směrem k vám, kdekoli se nacházejí. Základ kouzla tkví ve vyslovení formule; čím dále se předmět nachází a čím je větší, tím je těžší jej přivolat

AingingeinhraIrská hra, ve které se hráči jeden po druhém chápali Báně neboli míče (ve skutečnosti šlo o nafouknutý kozí žlučový měchýř) a rychle s ním prolétali řadou hořících sudů umístěných na pilotách vysoko ve vzduchu. Báň bylo nutno prohodit posledním sudem. Vítězem se stával hráč, který Báň prohodil posledním sudem v nejkratším čase a který na trati nechytil plamenem.

Akromantule (Acromantula)zvířeJe nestvůrný osmioký pavouk, který je schopen lidské řeči. Pochází z Bornea, kdo obývá neprozkoumané džungle. Charakteristické znaky - husté černé chlupy po celém těle, velké rozpětí nohou (až 4,5 metru), klepeta, která zřetelně a hlasitě cvakají a jedovatý sekret. Akromantule je masožravá a dává přednost větší kořisti. Na zemi splétá pavučiny kopulovitého tvaru. Samice jsou větší než samci, kladou až 100 vajec najednou o velikosti nafukovacího míče a tato patří mezi neobchodovatelné zboží, kategorie A - dovoz, či prodej se trestá přísnými pokutami. Známý zástupce - Aragog se všemi potomky.

Alastorpůvod jmenřecký bůh

Albuspůvod jmenv latině to znamená "bílý" ( možná pro bílé vousy).

Albus Percival Wulfric Brian BrumbálosobaPovažován za nejmocnějšího kouzelníka 20. století. Narodil se roku 1881 a již ve školních letech byl vyjimečným jedincem. V Bradavicích začal vyučovat Přeměňování a po odchodu ředitele Armanda Dippeta, se stává jeho nástupcem. Brumbál se nejvíce proslavil porážkou černokněžníka Gellerta Grindelwalda roku 1945. Dále se spolu se svým přítelem Nicolasem Flamelem proslavil objevem dvanácti způsobů využití dračí krve a jinými alchymistickými prácemi. Byl mu také udělen Merlinův řád první třídy, byl Nejvyšším divotvůrcem Starostolce a Nejhlavnějším vůdcem Mezinárodního sdružení kouzelníků. V dobách Voldemorta založil Fénixův řád, který sdružoval odvážné odpůrce Voldemorta, jenž se mu nebáli postavit. Zavražděn byl roku 1998 rukou Severuse Snapea.

AlohomorakouzloLatinský název: neznámý
Účinky: Zaklínadlem Alohomora se dají odemknout dveře a další předměty, když jsou zamčeny. Kouzlo také odemkne většinu dveří a předmětů uzamčených kouzly

AmnesiakouzloLatinský název: neznámý
Účinky: způsobuje ztrátu paměti

Amphorpoolské bažinyoblastV originálu Amphorpoole Marsh. Je to místo, kde se začal vyvíjet Famfrpál.

AnapneokouzloLatinský název: apnoe
Účinky: oužitím tohoto zaklínadla se zbavíte nepříjemného zaskočení a můžete opět volně dýchat

Appareciumkouzlozviditelňuje nápisy psané neviditelným inkoustem

Aqua Eruptokouzlovytvoří z klidné vody fontánu

Aquamentikouzlovykouzlí z hůlky proud vody

Aquanerkouzlovykouzlí bouřkový mrak

Arachnisortiakouzloz hůlky začnou lézt velká množství pavouků

 

Serverový čas 06:37:00 | Stránka načtena za 0.1275 sekund.
Created by Gobie & Studna & JiKo © 2003 - 2018 | All rights reserved
W3C: Valid HTML 4.01! Nahoru | Zpět Verze 8.3